Dodano: 10.04.2013

Fundacja OKNO NA WSCHÓD po raz drugi ma przyjemność zaprezentować województwo podlaskie i Polskę studentom ze wschodu. W ramach 12 dniowej wizyty studyjnej w ramach programu Study Tours to Poland grupa 10 osób z Białorusi, Ukrainy i Mołdawii przekona się jak wygląda współczesna Polska. Młodzi ludzie poznają dorobek naszego kraju i regionu w zakresie wolnorynkowych przemian, samorządności i rozwoju gospodarczego. Wezmą udział w spotkania z ludźmi oraz przyjrzą się pracy instytucji na co dzień działające na rzecz lokalnych społeczności.

STP dla studentów jest jednym z pierwszych cyklicznych polskich programów edukacyjnych skierowanych do młodzieży studenckiej z Europy Wschodniej. Jego uczestnikami są wyróżniający się studenci w wieku 18-21 lat z Białorusi, Mołdowy, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej (z obwodu briańskiego, kaliningradzkiego, nowogrodzkiego, leningradzkiego i miasta Sankt-Petersburg). Istotą programu jest zainspirowanie biorących w nim udział osób do aktywnego życia i stania się świadomymi obywatelami.

Ważnym elementem wizyty studyjnej jest inspirowanie uczestników poprzez kontakt z innymi członkami grupy – ludźmi aktywnymi i ciekawymi świata. Integracja młodzieży z Europy Wschodniej – możliwość poznania nie tylko Polski, ale także krajów sąsiednich jest jednym z istotnych aspektów programu.

Wizyty studyjne realizowane w ramach programu Study Tours to Poland są wydarzeniem cyklicznym, prowadzonym w całej Polsce przez doświadczone organizacje pozarządowe. Co roku uczestniczy w nich blisko 200 osób.