Print

 

Fundacja OKNO NA WSCHÓD zaprasza osoby po 60 roku życia z Białegostoku, Choroszczy, Czarnej Białostockiej, Łap, Michałowa, Supraśla, Wasilkowa oraz Zabłudowa do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych.

Zajęcia odbywać się będą w wyżej wymienionych miejscowościach. Szkolenia adresowane są zarówno do osób, które nie miały wcześniej styczności z komputerem, jak i tych, które pierwszy kontakt z nowymi technologiami mają już za sobą i chciałyby podnieść swoje umiejętności. Uczestnicy szkoleń dowiedzą się m.in.: jak obsługiwać komputer, korzystać z Internetu, założyć i korzystać z maila, obsługiwać komunikatory internetowe (Skype) oraz portale społecznościowe (Facebook), robić zakupy, sprawdzać potrzebne informacje np. pogodę, rozkład autobusów, repertuar kin, teatrów itp.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w kameralnych, 10-osobowych grupach. Łącznie uczestnicy szkolenia wezmą udział w 14 spotkaniach, w trakcie których będą mieli zapewniony dostęp do komputera, materiały szkoleniowe oraz przerwę kawową. Dodatkowo, każdy uczestnik zajęć otrzyma książki związane z obsługą komputera: „Komputer dla seniorów”, „Internet dla seniorów”. Miłą atmosferę w trakcie zajęć zapewnią doświadczeni prowadzący. Na zakończenie zorganizowana zostanie uroczysta kolacja połączona z wręczeniem dyplomów i gratulacjami.

Rekrutacja trwa! Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane są:

– telefonicznie, pod numerem telefonu: 85 661 09 33

– mailowo, pod adresem: fundacja@onw.org.pl

– osobiście, w biurze Fundacji OKNO NA WSCHÓD, mieszczącym się w Białymstoku, na ul. Sienkiewicza 86, lok. 16.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania:

  1. Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie
  2. Formularz rekrutacyjny do udziału w projekcie

 

Warsztaty komputerowe realizowane są w ramach projektu „Oswoić cyfrowy świat – czyli senior w sieci”, finansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

asos_logo_ai-01